top of page

סיכום כנס חומרי גלם טבעיים


זה התחיל לפני חודש.

אבא שלי הוא מנהל השיווק של קיבוץ נאות ,קיבל מייל לגבי חומר גלם שחיפשתי כבר כמה חודשים שנקרא "סלק סוכר" .

סלק סוכר זה בעצם חומר טבעי שמופק מזן מיוחד של סלק. הוא משמש בתור סבון ושמפו בפני עצמו ונקרא "סבון מתוק" . ישר שקיבלתי את המייל, פניתי לחברה והיא הזמינה אותי להשתתף בכנס שהתקיים היום בבוקר.

עבר לא מעט זמן מאז שיצאתי מהסטודי לכנס במרכז

הגעתי למלון דניאל בהרצליה,היה אוכל מפנק לכל אורך הארוע וגם קיבלתי מתנות קטנות וחמודות.


ההרצאה הראשונה הייתה בנושא סלק סוכר

מסתבר שיש 3 סוגים כאלו: אחד בצורת אבקה ומשמש גם לשמפו, השני אבקתי ומשמש כחומר שמוסיף לחות וצבע למוצרי קוסמטיקה ואיפור והשלישי נוזלי ומתאים להכנת שמפו ללא מלחים.

הסלק סוכר מאוד טוב לעור שלנו כי הוא מוסיף לחות במצבי יובש,עוזר לשמור על העור מקרני השמש ופגעי מזג האויר. מחקרים הראו את השינויי המדהים שהעור עובר לאחר השימוש בסלק סוכר גם לאחר שעתיים (!!) . חשוב לציין שחומר הגלם לא עבר הנדסה גנטית וקיבל את אישור אקוסרט כחומר טבעי לחלוטין ובטוח לשימוש.

ההרצאה השנייה הייתה בנושא חומרים משמרים טבעיים ולא טבעיים בקוסמטיקה

מסתבר שלא כל חומר משמר יכול למנוע את כל סוגי החיידקים שעלולים להרוס מוצר כי אחד יכול למנוע עובש וחדירת חיידקי איקולי אבל לא יודע למנוע חיידקים אחרים לכן לפעמים צריך לשלב כמה חומרי שימור במוצר אחד . יכול להיות שזה לא מספיק והמוצר יתקלקל .לכן, צריך כל הזמן לתעד את התהליך במעבדה ולעשות בדיקות עד שהגענו למשמרים המדוייקים למוצר הספציפי שבדקנו. התלפלאתי גלות שיש מבחר רחב של משמרים טבעיים שעובדים באפקטיביות שווה מזו של אלו שלא טבעיים וזה מאוד שימח אותי. עוד משוה שצריך לשים לב במשמרים הם ששחלק משמרים את הפאזה המיימית וחלק משמרים את הפאזה השומנית מהסיבה הזאת צריך לדעת בדיוק מה כל משמר עושה ולדעת לשלב אותם בחוכמה .


לאחר מכן,אכלנו ארוחה מפנקת במלון והכרתי את האנשים שנהגיעו לכנס. גיליתי אנשים מאוד נחמדים שעובדים הרבה מאוד שנים בתעשייה כמו למשל "אנה לוטן" ו"סבון של פעם".

בהרצאה השלישית התנסינו במתחלבים טבעיים וסינטטיים

מסתבר,שכל מתחלב מתנהג אחרת . אחד במרקם צמיגי ומתפקד כמו ג'ל, השני מאוד דליל ומתאים בתור ספריי, השלישי מייצר קרם סמיך כמו חמאת גוף למשל.

גם כאן גיליתי שיש מבחר גדול של מתחלבים טבעיים שמקורם משמנים צמחיים. מאוד היה חשוב למרצה לציין שהמתחלבים הטבעיים לא מורכבים משמן דקל מהסיבה שהוא מאוד בעייתי מבחינה אקולוגית וסביבתית.

עדיין נשארתי עם השאלה האם אני מעוניינת ללמד ולמכור שמפו ללא מלחים וסבון פנים שלא מורכב מהתהליך הטבעי של הסיבון(שכולל מי+שמן+בסיס) כי כל חומרי הגלם הטבעיים שלמדתי עליהם בכנס, עברו תהליך ארוך של עיבוד במעבדה.

לאחר שחזרתי הביתה,החלטתי שאני מתחילה לעבוד על מתכון לשמפו טבעי ללא מלחים וסבון פנים עם גרגירי משמש כי חומרי הגלם הטבעיים האלו,הם הרע במעוטו וחשוב לי שלכל אדם שפונה אליי, אם זה לסדנה ואם זה כי הוא מחפש לקנות שמפו טבעי באמת ללא מלחים, שיהיה לי איך לעזור לו.

מוזמנים לעקוב אחרי בפייסבוק ולהירשם לערץ יוטיוב שלי בינתיים, אשמח לעדכן אותכם בהתפתחויות ובהריון החדש של המוצרים החדשים . אני מרגישה שהיום נפתח בפני עולם נוסף ומרתק בתחום שאני כל כך אוהבת ,מוצרי טיפוח טבעיים .

להתראות בינתיים :)

268 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page